Jak zrobić domowy peeling do ciała?

0
Jak zrobić domowy peeling do ciała?

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej w dotyku skórze. Uzyskać ją może między innymi za pomocą domowego peelingu powierzchni ciała, który zapewnia ponadto wiele zbawiennych korzyści. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić domowy peeling przy niskim nakładzie finansowym, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu. 

Co daje peeling ciała?

Podstawowym celem przeprowadzania zabiegu peelingu ciała jest zwiększenie gładkości skóry. Stanowi on także podstawową motywację dla rozpoczęcia przygody z tą formą pielęgnacji skóry. Czynność ta przynosi natomiast znacznie więcej korzyści. Należy do nich między innymi zwiększenie ukrwienia skóry, co poprawia jej koloryt i procesy regeneracyjne. Co więcej, peelingi stworzone z produktów naturalnych mają właściwości odżywiające i nawilżające skórę. Fakt ten ma nieodzowny wpływ na podniesienie jej ogólnych walorów wizualnych. Peeling także głęboko oczyszcza skórę, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Popularną alternatywą peelingu jest szczotkowanie, które  jeszcze bardziej wspomaga redukcję cellulitu i pojawiania się rozstępów. 

Co daje peeling ciała?

  • Przyspieszenie procesów regeneracyjnych 
  • Redukcja zmian trądzikowych 
  • Dogłębne oczyszczenie 
  • Zwiększenie elastyczności skóry
  • Wsparcie w usuwaniu toksyn z organizmu
  • Redukcja wrastania się włosków
  • Zmniejsza przebarwienia skóry 
  • Zniwelowanie ziemistego odcienia skóry
  • Wygładzenie skóry

Jak często i kiedy powinien być przeprowadzany peeling ciała?

Optymalna częstotliwość peelingu ciała uzależniona jest przede wszystkim od grubości i poziomu wrażliwości skóry. Co więcej, z biegiem czasu stosowania peelingu skóra zwiększa swoją odporność na bodźce mechaniczne, dlatego w późniejszym czasie można wykonywać go nieco częściej. Nie mniej jednak ostateczny sposób przeprowadzania peelingu zależy od celu, który chce się osiągnąć. Pora dnia względem realizacji tego zabiegu nie jest istotna. Warto wykonywać go natomiast po wysiłku fizycznym i właściwym nawodnieniu organizmu. Podwyższona temperatura ciała wzmaga krążenie krwi, a za tym idzie, dodatkowe odżywienie i dotlenienie skóry. 

Peeling kawowy 

Peeling kawowy należy do najpopularniejszych przepisów na tak zwany scrub domowy. Jego przygotowanie jest niezwykle łatwe. Wystarczy zmieszać kawę mieloną lub fusy po zaparzonej kawie z jakąkolwiek cieczą oleistą, lub płynem. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się także olejki eteryczne, na przykład ekstrakt ze skórki pomarańczy. Peeling kawowy niewątpliwie zwiększa elastyczność skóry, a także redukuje cellulit. Kawa charakteryzuje się ponadto właściwościami antyoksydacyjnymi, które redukują obecność wolnych rodników na powierzchni skóry. Fakt ten z kolei daje efekt ją odmładzający. 

Antycellulitowy peeling kawowy 

Domowy peeling kawowy można zastąpić antycellulitowym peelingiem kawowym z woskiem pszczelim, obecnym w sklepie couleurcaramel.pl. Jego zawartość składa się wyłącznie z naturalnych składników, co stanowi jego niepodważalny atut w kontekście zdrowotnym i ekologicznym.

Peeling kawowa Miodowa Mydlarnia zawiera między innymi:

  • zieloną herbatę, 
  • olej z orzechów makadamia,
  • wosk pszczeli, 
  • masło shea. 

Peeling cukrowy a peeling solny 

Peelingi cukrowe i solne kolejne skuteczne receptury, które otrzymać można po zmieszaniu minimalnie dwóch składników. Ich zastosowanie dogłębnie oczyszcza skórę, nawilża i poprawia jej metabolizm. Warto zastanowić się natomiast, czy rodzaj użytego czynnika złuszczającego ma znaczenie? Przykład soli i cukru wskazuje, że tak.

Warto wiedzieć, że drobinki soli są większe i ostrzejsze od drobinek cukru. Ze względu na ich intensywniejszy efekt działania, użytkowanie peelingu solnego zalecane jest dla samych dolnych partii ciała. Świetnie przyspiesza on metabolizm skóry właściwej, co wpływa na rozbijanie zawartych w niej grudek tłuszczu i redukcję cellulitu. Do przygotowywania  peelingu solnego często wykorzystywana jest sól morska, która oferuje dodatkowo bogactwo odkażających mikroelementów.

Peeling cukrowy natomiast znacznie lepiej sprawdza w złuszczaniu martwego naskórka na powierzchni skóry i może być on wykorzystywany także do powierzchni skóry. Drobinki cukru są na tyle bezpieczne, że peeling za ich pośrednictwem można wykonywać zarówno na sucho, jak i na mokro. Warto pamiętać jednak, że woda zwiększa łagodność peelingu cukrowego, ponieważ stopniowo rozpuszcza zawarty w nim cukier. 

Domowy peeling enzymatyczny

Każdy z nas ma może pochwalić się indywidualnym typem cery o dedykowanych potrzebach. Skóra cienka, delikatna i podatna na urazy mechaniczne lub chemiczne wymaga jednak specjalnego traktowania. Gruboziarnisty peeling może nie być wskazany w  jej przypadku. Jego zastosowanie przynosi także negatywne rezultaty w przypadku cery trądzikowej. Drobinki cukru, soli lub kawy roznoszą bowiem szkodliwe bakterie na pozostałe partie ciała. Tak problematyczne zależności rozwiązać może natomiast użycie domowego peelingu enzymatycznego. 

Jak przygotować domowy peeling enzymatyczny?

  1. Na tarce utrzyj jabłko i odsącz z niego nadmiar soku. 
  2. Do jabłka dodaj ocet jabłkowy. 
  3. Przygotowaną mieszanką nałóż pędzelkiem na oczyszczoną twarz i pozostaw na około 10-15 minut. 
  4. Spłucz peeling letnią wodą. 

Enzymatyczny peeling do twarzy Sylveco 

Alternatywą do domowego peelingu enzymatycznego jest ten stworzony z w pełni naturalnych składników. Doskonałym przykładem takiego produktu jest naturalny kosmetyk do twarzy w postaci peelingu ze sklepu internetowego couleurcaramel.pl. Ten wegański kosmetyk nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry, czyniąc ją dogłębnie oczyszczoną i nawilżoną. W jego składzie znajduję się drogocenne masło shea oraz allantonina

W tym miejscu chcemy podkreślić, że wszystkie produkty obecnie w couleurcaramel.pl zostały stworzone z naturalnych składników i dostępne są w wyjątkowo korzystnym cenach. Ideą stworzenia naszego sklepu było znaczące podwyższenie standardów polskiej branży kosmetycznej i postawienie na rozwiązania ekologiczne. 

Zestawienie popularnych peelingów domowych

  • Cukrowy 
  • Kawowy 
  • Z płatków owsianych 
  • Solny 
  • Owocowy (enzymatyczny)
  • Migdałowy 

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jak zrobić domowy peeling do ciała?

Domowy peeling ciała jest formą mieszanki materii złuszczającej, którą może być jakikolwiek produkt o strukturze ziarnistej oraz baza w postaci oleju lub naturalnej bazy kremowej.

2. Czym wyróżnia się peeling stworzony z naturalnych składników?

Peeling z naturalnych składników jest zazwyczaj lepszy od swojej syntetycznej wersji, ponieważ zawiera wartościowe składniki, które dodatkowo odżywiają skórę.

3. Kiedy nie powinno wykonywać się peelingu?

Zabiegu złuszczającego nie powinno się wykonywać świeżo po depilacji i opalaniu. Nie jest on wskazany także przy wszelkich podrażnieniach, stanach zapalnych skóry oraz innych specyficznych uwarunkowaniach dermatologicznych, takich jak atopowe zapalenie skóry lub egzema. 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
    • Couleur Caramel
    • Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

    • Tel.:512-985-884
    • E-mail:sklep@couleurcaramel.pl
    • Zapisz się do newslettera
      Otrzymasz powiadomienia o promocjach i nowościach...i odbierzesz kupon o wartości 10 zł na pierwsze zakupy!
Darmowa dostawa od 150 PLN
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl