Jak używać szamponu w kostce? 0
Jak używać szamponu w kostce?

Po szampony w kostce sięga coraz większa grupa konsumentek. Zainteresowanie produktem niewątpliwie wzbudza jego unikatowa formuła. O tym, że szampon w kostce kupowany jest ponownie, decydują natomiast jego drogocenne właściwości. Warto jednak wiedzieć, jak stosować go poprawnie.

Szampon w kostce - na czym polega jego działanie?

Szampony w kostce tworzone są najczęściej na bazie produktów naturalnych. Ich pozbawiona składników chemicznych receptura nie niszczy włosów, pozostawiając je miękkie w dotyku. Szampon wyprodukowany w duchu zero waste słynie ponadto ze swoich ekologicznych właściwości. Decyduje o tym nie tylko brak szkodliwych SLS w ich składzie, ale także obecność biodegradowalnych opakowań. Mimo łagodnych właściwości skuteczność szamponów w kostce pozostaje równa jego tradycyjnym odpowiednikom. Ich cechą charakterystyczną jest także duża zdolność pienienia. Kultowe mydło do włosów nadaje się do mycia zarówno włosów, jak i ciała.

Jak myć włosy szamponem w kostce?

Użytkowanie szamponu do włosów w kostce jest dużo prostsze, niż może się wydawać. Dzięki jego intensywnym właściwościom pieniącym bez problemu można go rozprowadzić na całej długości włosów. Skoncentrowana formuła szamponu wystarcza na około 50 użyć i pozwala na zastosowanie jej w kilku różnych wersjach. Każda z nich charakteryzuje się prostotą wykonania.

Szampon w kostce - jak używać?

Sposób 1. Zwilż zarówno kostkę, jak i włosy ciepłą wodą. Potrzyj wilgotną kostkę w dłoniach do momentu wytworzenia piany. Uzyskaną pianę nałóż na włosy na całej ich długości.

Sposób 2. Dokładnie zwilż włosy dużą ilością wody i bezpośrednio wcieraj kostkę szamponu w ich powierzchnię. Piana uzyska wówczas nieco bardziej kremową konsystencję.

Sposób 3. Nalej do naczynia około 0,5 l litra ciepłej wody i zanurz w niej mydło do włosów. Tak przygotowany roztwór możesz wylać na włosy i pocierać je aż do momentu wytworzenia piany.

Szampon w kostce - bezpieczeństwo użycia

Naturalne szampony w kostce pozostają łagodne dla włosów i skóry, bez względu na sposób ich zastosowania. Ich wykorzystanie nie wymaga wobec tego zastosowania metody OMO. Oznacza to, że naturalny szampon w kostce można użyć bezpośrednio na włosy bez uprzedniego zabezpieczenia ich za pomocą odżywek do włosów. Tyczy się to także bardzo cienkich i podatnych na uszkodzenia kosmków.

Zalety użytkowania naturalnych szamponów w kostce

  • Pozytywny wpływ na stan zdrowia włosów,
  • Brak sztucznych substancji chemicznych w składzie,
  • Wysokie właściwości pieniące,
  • Uniwersalne zastosowanie,
  • Pozytywny wpływ na środowisko,
  • Łatwy sposób użycia,
  • Biodegradowalne opakowanie,
  • Wysoka wydajność,
  • Kompaktowy rozmiar.

Jaki rodzaj szamponu wybrać?

Wybierając właściwy szampon w kostce, warto kierować się potrzebami swoich włosów i skóry głowy. Mimo że każdy z nich ma uniwersalne zastosowanie, to odmienność produktów umożliwia wybór idealnego szamponu dla siebie. Osobiste preferencje mogą dotyczyć także kwestii zapachowych preparatu.

Jak podkreślić prozdrowotne działanie szamponu?

Doskonałym uzupełnieniem stosowania szamponu w formie stałej jest także balsam do włosów w kostce. Balsam w kostce z miodu i pomarańczy to prawdziwy „must have” dla pań, które zmagają się z suchymi i pozbawionymi blasku włosami. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu ¾ długości włosów, by stały się bardziej odżywione i elastyczne. Po 3 minutach należy spłukać balsam ciepłą wodą. Produkt marki „Miodowa Mydlarnia” jest niezwykle skoncentrowany i powinien wystarczyć, na co najmniej kilkadziesiąt zastosowań.

Dodatkowe zalety szamponów do włosów w kostce

Alternatywne mydła do włosów są niezwykle poręczne. To sprawia, że ich użytkowanie jest wyjątkowo wygodne. Co więcej, zajmują one znacznie mniej miejsca na półce łazienkowej, a ich niewielki rozmiar doskonale sprawdza się w podróży. Po trafieniu do ścieków kanalizacyjnych ich resztki nie zanieczyszczają wód lokalnych.

Jeśli przed jego zakupem szamponu w kostce powstrzymuje Cię jego nietypowa formuła, to z pewnością zaskoczy Cię łatwość jego użycia. Mycie włosów z jego wykorzystaniem zajmuje niewiele czasu. Przygodę z tym innowacyjnym produktem kosmetycznym możesz rozpocząć od szamponu w kostce Odżywcza Malina. Ze względu na zawartość maliny w jego składzie znacznie lepiej się rozpuszcza w kontakcie z włosami, aniżeli skórą głowy. Warto o tym pamiętać rozpoczynając proces pienienia. Dzięki intensywnemu zapachowi maliny zwykłe mycie włosów zyska wymiar wręcz terapeutyczny. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem szamponu w kostce sklepu Couleur Caramel.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jakie efekty daje mycie włosów szamponem w kostce?

Szampon do włosów w kostce dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z sebum, kurzu i wszelkich zanieczyszczeń z równą skutecznością, co tradycyjny szampon w płynie. Ich naturalny skład pozytywnie wpływa na stan zdrowia włosów i poprawia ich wygląd nie tylko w sposób doraźny, ale i długoterminowy. Regularne używanie szamponu w kostce sprawia, że stają się one mocne, lśniące i miękkie w dotyku.

2. Jak używać szamponu w kostce?

Istnieją 3 metody mycia włosów z użyciem szamponu w kostce. Można go nakładać zarówno bezpośrednio na powierzchnię zwilżonych włosów, jak i wytwarzając uprzednio pianę w dłoniach lub w naczyniu z wodą.

3. Jak przechowywać szampon do włosów w kostce?

Kostka szamponu powinna zostać pozostawiona w suchych warunkach, inaczej może się rozpuścić. Do bezpiecznego przechowywania szamponów w kostce najczęściej przeznaczone są ich aluminiowe opakowania.

4. Na czym polega metoda kubeczkowa?

Stosowanie metody kubeczkowej podczas mycia włosów szamponem w kostce zalecane jest w przypadku wrażliwej skóry głowy. Polega ona na myciu włosów roztworem rozrobionym w naczyniu z wodą i szamponem w kostce.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium