Dobrze dobrana mgiełka do włosów to nieodłączny element kompleksowej dbałości o włosy. Jej regularne stosowanie dodatkowo zyskuje na znaczeniu w sezonie letnim lub podczas korzystania z zabiegów fryzjerskich. Naturalna mgiełka nie tylko ochrania włosy przed chemicznymi i fizycznymi czynnikami zewnętrznymi, ale również pozytywnie wpływa na ich wygląd i zdrowie.

 

Mgiełki do włosów

Pump It Up Anwen - mgiełka unosząca włosy u nasady Pump It Up Anwen - mgiełka unosząca włosy u nasady
Producent: Anwen
Cena: 18,74 zł 24,99 zł
zobacz więcej
 • promocja

Naturalne mgiełki do włosów - reanimacja włosów oraz ich termoochrona

Dodanie mgiełki do włosów do swojego włosowego „Beauty Hair Routine” może stanowić punkt zwrotny efektów ich pielęgnacji. To ona stwarza pierwszą barierę ochronną struktury włosa i zapobiega dostawaniu się do jego wnętrza nadmiernych ilości szkodliwych substancji, drobnoustrojów i bakterii znajdujących się w powietrzu. Stosowanie mgiełek jest niezwykle proste oraz niewymagające nadmiernego zaangażowania. Nie trzeba ich spłukiwać i można je stosować bez względu na poziom porowatości włosów. Odkryj drogocenny wpływ naturalnych składników mgiełek ze sklepu Couleur Caramel. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że odkryjesz dzięki temu złoty przepis na poprawę jakości i zdrowia Twoich włosów. 

Naturalne mgiełki do włosów - zalety:

 • Wzmocnienie i dogłębne odżywienie włosów, 
 • Brak efektu wysuszenia włosów poprzez obecność sztucznych składników,
 • Ochrona włosów przed warunkami atmosferycznymi, 
 • Mniejsze ryzyko podrażnień skóry głowy,
 • Ich produkcja nie zagraża środowisku,
 • Skuteczne działanie.

Mgiełka nawilżająca do włosów 

Odpowiednie nawilżanie jest podstawą pielęgnacyjną nie tylko skóry i paznokci, ale także włosów. Woda warunkuje wszystkie procesy biologiczne i metaboliczne zachodzące w całym organizmie człowieka. Tą zasadą warto kierować się również podczas dobierania określonych zabiegów pielęgnacyjnych i odżywczych skóry głowy. Możesz to zrobić, stawiając na naturalne kosmetyki do włosów.

Nasze włosy każdego dnia wystawiane są na działania nieograniczonej ilości czynników zewnętrznych. Należą do nich między innymi warunki atmosferyczne oraz stan jakości powietrza. Ale jak zwiększyć odporność włosów na niesprzyjające warunki? Na to pytanie niekiedy trudno znaleźć odpowiedź. Każdy typ włosa ma bowiem właściwe sobie specyfikacje i wymagania. Warto jednak wiedzieć, że rozwiązaniem problemu zniszczonych lub wysuszonych włosów niejednokrotnie stanowi stosowanie mgiełki do włosów. 

Mgiełka do włosów kręconych 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie włosy kręcone należą do najtrudniejszych w kontekście pielęgnacyjnym typów włosów. Ich uczesanie wymaga niekiedy użycia produktów kosmetycznych, które dodatkowo obciążają ich strukturę i utrudniają dotarcie wartościowych składników do ich wnętrza. Doskonałą alternatywą takiej sytuacji jest stosowanie naturalnych mgiełek do włosów kręconych. Jest tak między innymi ze względu na następujące zalety:

 • Mgiełka nie obciąża nadmiernie włosów, co sprawia, że może być stosowana także gdy są one rzadkie i wyjątkowo cienkie.
 • Jej użycie wiąże się nie tylko z korzyściami stylizacyjnymi, ale także odżywiającymi włosy. 
 • Użycie mgiełki jest bardzo proste i może zająć nawet kilka sekund.
 • Dzięki niej włosy stają się błyszczące i lepiej się prezentują.

Naturalna mgiełka do włosów

Włosy powinny być traktowane z taką samą dozą łagodności, co skóra człowieka. Oznacza to, że wymagają także ochrony i zabezpieczenia przed nadmiernym promieniowaniem UV. Intensywne promienie słoneczne rozszerzają łuski włosa, co sprawia, że ultrafiolet dostaje się do jego części korowej. Wiele konsumentek poszukuje sposobów na redukcję łamliwości i matowienia swoich włosów. Najczęściej to właśnie zastosowanie naturalnej mgiełki w okresie letnim  staje się rozwiązaniem tego typu problemów. 

Naturalne kosmetyki do włosów

Mgiełka do włosów może mieć zadanie ochronne lub stylizacyjne włosy. Może być stosowana do osiągania takich efektów fryzjerskich jak:

 • Podkreślenie naturalnego skrętu włosa,
 • Uniesienie włosów od nasady, 
 • Wygładzenie powierzchni włosów.

Ciekawą formą mgiełek do włosów wartą bliższego poznania jest tak zwany hydrolat. Tego rodzaju produkt ma silne właściwości nawilżające i może być stosowany także do pielęgnacji skóry. Zawarte w nim aktywne składniki naturalne wpływają na lepszy metabolizm skóry głowy. Jego wyższy poziom dotlenienia i odżywienia ma natomiast niebagatelny wpływ na szybszy porost włosów. Hydrolat ma ponadto działanie normalizujące i detoksykacyjne. Nie powinno go zabraknąć na półce żadnej włosomaniaczki!

Jak stosować naturalne mgiełki do włosów i hydrolaty?

Myślisz, że w kontekście pielęgnacyjnym włosów wypróbowałaś już wszystkiego? Jeśli wydaje Ci się, że tak, to upewnij się, że osiągnęłaś także rezultaty płynące z użytkowania naturalnych mgiełek do włosów. Zanim jednak to zrobisz, poznaj kilka wskazówek względem stosowania tego typu produktu do włosów:

 • Hydrolat z powodzeniem może być stosowany do pielęgnacji całego ciała.
 • Warto go wmasowywać w skórę głowy. 
 • Możesz go nakładać na podrażnienia skóry, a nawet niewielkie rany i poparzenia.
 • Może być nakładany z użyciem wacika kosmetycznego.
 • Można go stosować w formie dodatku do gotowych produktów pielęgnacyjnych do włosów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium