Odpowiednio dobrany i poprawnie nałożony podkład sprawia, że twarz wygląda promiennie i zdrowo. Czasami jednak zdarza się, że kosmetyk waży się lub podkreśla suche skórki. Jak więc aplikować podkład o dobrym składzie, aby cieszyć się zawsze pięknym makijażem? Opowiemy Ci o podstawowych zasadach, a także błędach jakich wystrzegać się podczas nakładania tego kosmetyku.
Jak dobrać podkład do twarzy?
Jednym z najczęstszych błędów w makijażu jest nieodpowiednio dobrany odcień podkładu. Nawet jeśli wybierzesz produkt z najwyższej półki, ale jego odcień jest zbyt ciemny czy zbyt jasny, nie będzie to wyglądało dobrze. Najlepiej jeśli przed zakupem kosmetyku zaopatrzysz się w próbki i wypróbujesz je w domowym zaciszu. Pamiętaj, że specyficzne światło w drogerii bardzo często przekłamuje rzeczywisty kolor podkładu. Nie sprawdzamy także odcienia podkładu na dłoni czy nadgarstku. Najlepiej jeśli nałożysz odrobinę podkładu na linii żuchwy.
Dlaczego podkład ściera się z twarzy?
Masz problem z nietrwałym podkładem? Po krótkim czasie znika on z Twojej twarzy lub tworzy nieestetyczne plamy? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Sięgaj po bazy pod makijaż. Oczywiście tylko te pozbawione silikonów i o naturalnym składzie. Jeśli borykasz się z przetłuszczającą się strefą T, wybierz bazę matującą. Dla osób, których skóra jest sucha, idealnie sprawdzi się baza nawilżająca. Nie zapominajmy także o efektownej bazie rozświetlającej, która nada skórze zdrowego blasku. Użycie bazy to nie tylko przedłużenie trwałości podkładu, ale także ułatwienie jego aplikacji. Nakładanie na bazę podkładu bez chemii, pozwoli Ci uniknąć smug i rozprowadzić kosmetyk równomiernie.
Jak nakładać naturalny podkład na twarz?
Aplikacja naturalnego podkładu czy kremu BB różni się trochę od tych drogeryjnych. Niestety przyzwyczajone do podkładów chemicznych tak samo nakładamy podkłady naturalne. W efekcie aplikujesz na skórę zbyt dużą ilość kosmetyku. A to powoduje, że podkład wygląda na twarzy źle, roluje się czy nawet waży. To główna przyczyna rezygnacji z naturalnych podkładów. Używając kosmetyków naturalnych, pamiętaj aby nakładać ich minimalną ilość. Produkt będzie prezentował się o wiele lepiej.
Czego użyć do aplikacji podkładu?
To czym nakładamy podkład w dużej mierze zależy od naszych upodobań. Doskonale posłuży Ci bezlateksowa gąbeczka (oczywiście lekko wilgotna), pędzel do podkładu czy nawet palce. Najważniejsze to pamiętać o regularnym myciu przyborów do makijażu. Na powierzchni pędzli czy gąbeczek gromadzą się setki bakterii, które potem rozprowadzasz na twarzy. Niemyte przybory do makijażu z czasem przestają spełniać swoje zadania i służą o wiele krócej. Pamiętaj, higiena to podstawa.
Wskazówka:
Do aplikacji podkładu w sztyfcie świetnie sprawdzi się płaski pędzel do podkładu. Dzięki temu aplikatorowi uzyskasz najlepszy efekt.
Formuła podkładu dopasowana do typu cery
Wybierając podkład oprócz odcienia, musisz także dopasować go do potrzeb Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest skłonna do przetłuszczania, mocno nawilżający krem BB nie będzie odpowiednim wyborem. W tym przypadku cery tłustej sprawdzi się podkład matujący, a dla cery suchej podkład nawilżający. Kosmetyk dobrany do potrzeb skóry będzie wyglądał lepiej, a makijaż dłużej się utrzyma.
Odpowiednie światło
W aplikacji podkładu bardzo ważne jest odpowiednie światło. Jeśli w miejscu w którym malujesz się będzie zbyt ciemno, może się okazać, że nałożyłaś kosmetyk nierówno lub zbyt dużą jego ilość, a na twarzy uzyskałaś efekt maski. Najlepsze do wykonywania makijażu jest światło dzienne. Warto więc zaopatrzyć się w chłodne światło o dużej mocy. Dzięki temu nawet jeśli makijaż wykonasz wieczorem, podkład nałożysz starannie i równomiernie.
Staranna aplikacja
Pamiętaj o dokładnej aplikacji podkładu bez silikonów i parabenów. Szczególnie zwróć uwagę na newralgiczne punkty twarzy. Mowa tutaj o linii włosów, okolicy brwi, oczu i nosa. Tutaj kosmetyk powinien zostać nałożony cienką warstwą i dokładnie wpracowany w skórę. Nie pomijaj aplikacji podkładu na szyi czy dekolcie. Dzięki temu unikniesz efektu odcinającej się maski, odznaczającej od reszty skóry.
Utrwalanie podkładu
Po zakończonej aplikacji, dokładnie utrwal podkład przy pomocy naturalnego pudru. Jeśli wybierz puder transparentny nie wpłynie on na kolor podkładu. Tym sposobem zmatowisz delikatnie skórę, ale także przedłużysz trwałość makijażu. Wtłaczając puder przy pomocy puszka, uzyskasz mocniejszy efekt zmatowienia i utrwalenia, dlatego ten sposób szczególnie zalecany jest przy przetłuszczającej się strefie T. Natomiast delikatniejszy efekt uzyskasz delikatnie omiatając twarz pędzlem do pudru.
Ciekawi jesteśmy, czy spotkałaś się kiedykolwiek z trudnościami w nakładaniu podkładu? A może masz swoje sprawdzone sposoby na idealną aplikację tego kosmetyku? Czekamy na Twoje wskazówki.
aagata.kubiak
Same cenne wskazówki!
zimnarecenzuje
Wiele przydatnych informacji, super!