Zabieg szczotkowania skóry na sucho z roku na rok zyskuje na popularności. Temu zjawisku służą efekty, które możliwe są do osiągnięcia przy użyciu prostej metody o wyjątkowo niskim nakładzie finansowym. W niniejszym artykule opowiemy, jak poprawnie wykonać szczotkowanie ciała na sucho.
Szczotkowanie ciała na cellulit
Wczesna wiosna to idealny czas, by rozpocząć przygotowania do sezonu letniego. Zdrowo wyglądająca skóra to podstawa dla dobrego samopoczucia we własnym ciele. Objawia się ono poprzez wzrost pewności siebie, ale także zdrowie ogólne. Pięknie wyglądająca skóra wskazuje na zdrowy tryb życia jej właściciela oraz jego właściwe wybory pielęgnacyjne.
Szczotkowanie ciała szczotką na sucho - jaką szczotkę wybrać?
Do podstawowych celów szczotkowania ciała należy uzyskanie większej elastyczności skóry, poprawy jej kolorytu i redukcja cellulitu. Efekt ten można osiągnąć za pomocą jednego z najpopularniejszych akcesoriów kosmetycznych, jaką jest szczotka do ciała. W tym przypadku najlepiej sprawdza się szczotka wzbogacona o specjalne wypustki, umożliwiające nie tylko działanie peelingujące skórę, ale także masujące. Do pożądanych cech tego typu szczotki należy także obecność włosia naturalnego. Szczotki ze sztucznych włókien mogą bowiem zbyt podrażniać skórę.
O czym warto pamiętać podczas zakupu szczotki do szczotkowania?
Jeśli do kuracji skóry za pomocą szczotkowania planujesz podejść całkiem poważnie, warto zainwestować w szczotkę o najwyższej jakości w tym zakresie. Do czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas jej zakupu, należy przede wszystkim jakość i rodzaj jej włosia. Twardość włosia powinna być dobrana do poziomu zaawansowania przyszłej użytkowniczki i stanu wrażliwości jej skóry.
Długa szczotka do ciała z włosiem Tampico
Szczotka Tampico charakteryzuje się relatywnie twardym włosiem, które może okazać się nieodpowiednie dla osób rozpoczynających przygodę ze szczotkowaniem. Osoby poszukujące intensywniejszych bodźców będą natomiast zadowolone ze szczotki na długiej rączce z włosiem Tampico, którą znaleźć można w naszym sklepie Couleur Caramel. Wydłużona rączka umożliwia dogodne szczotkowanie pleców oraz zapewnia ogólną wygodę użytkowania. W asortymencie sklepu dostępna jest także krótka wersja szczotki Nested w kolorze różowym.
Jak wykonać szczotkowanie ciała na sucho?
Proces szczotkowania ciała na sucho nie należy do skomplikowanych zabiegów. Warto natomiast kierować się następującymi wskazówkami w tym zakresie:
- masaż szczotką na sucho powinno wykonywać się w kierunku serca lub głównych węzłów chłonnych zaczynając od stóp,
- na jedną partię ciała zaleca się poświęcać średnio około 7 pojedynczych ruchów,
- czas terapii nie powinien zajmować więcej niż 10 minut, z uwzględnieniem rodzaju szczotkowanych partii,
- wykonywany ruch szczotką powinien być szybki i płynny,
- należy unikać szczotkowania wrażliwych miejsc, takich jak zgięcia kolanowe.
Najwięcej uwagi warto poświęcić obszarom ciała najmocniej narażonym na występowanie cellulitu. Należy do nich przede wszystkim wewnętrzna i zewnętrzna część ud, a także pośladki. Niezwykle ważne jest także odpowiednie nawilżenie oczyszczonych partii ciała z martwego naskórka. W tym zadaniu najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju balsamy antycellulitowe i ujędrniające. Kluczowa w tym przypadku jest natomiast konsekwencja i regularność w działaniu oraz utrzymanie rutyny pielęgnacyjnej ciała.
Co daje szczotkowanie ciała na sucho?
Drogocenną właściwością zabiegu szczotkowania jest przede wszystkim zwiększanie ogólnego metabolizmu zewnętrznej warstwy ciała. Masaż skóry pobudza krążenie krwi, co wspomaga jej właściwie odżywienie i dotlenienie, optymalizując przy tym jej procesy regeneracyjne. Dzięki szczotkowaniu możliwe jest także stymulowanie rozłączania się cząsteczek tłuszczu obecnych pod skórą, co decyduje z kolei o redukcji widoczności cellulitu. Masaż szczotką ma również nieodzowny wpływ na układ limfatyczny organizmu odpowiadający za optymalną dystrybucję płynów ustrojowych w ciele. Czynnik ten ma także niebagatelny wpływ na korzystną prezencję skóry.
Dlaczego warto szczotkować skórę?
Czynności szczotkowania towarzyszy wiele korzyści wspomagających proces pozbywania się cellulitu i zwiększania elastyczności skóry. Podwyższenie temperatury powierzchni ciała za pomocą szczotki, a także usunięcie jej martwego naskórka optymalizuje bowiem wchłanianie w głąb skóry wartościowych substancji zawartych w balsamach oraz olejkach nawilżających i ujędrniających. Co więcej, stymulacja krążenia krwi w organizmie i pracy układu limfatycznego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu. Peeling skóry szczotką przynosi ponadto niewątpliwy relaks i przyjemną miękkość skóry.
Szczotkowanie ciała na sucho - czy to wystarczy?
Warto pamiętać, że szczotkowanie ciała na sucho powinno być zabiegiem stanowiącym jedynie uzupełnienie traktowania go w sposób właściwy. Najlepsze rezultaty z jego wykorzystaniem można uzyskać jedynie z zachowaniem codziennej higieny życia, która zawiera z kolei:
- picie dużej ilości wody,
- regularna aktywność fizyczna (min. 3 razy w tygodniu),
- zbilansowana dieta pozbawiona produktów przetworzonych i zawierająca niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju.
Szczotkowanie ciała na sucho - jak często?
Pora dnia dla przeprowadzenia tego typu zabiegu nie ma większego znaczenia i jest zależna od preferencji. Zwiększonych rezultatów można spodziewać się natomiast, szczotkując skórę krótko po wcześniej odbytym wysiłku fizycznym. Wyższa temperatura ciała wraz z odpowiednim nawodnieniem organizmu zoptymalizuje bowiem proces rozbijania tłuszczu pod skórą. Optymalna częstotliwość szczotkowania wynosi około 1-2 razy w tygodniu.
FAQ - najczęściej zadawane pytania
1. Jak często powinno przeprowadzać się szczotkowanie ciała?
Przynajmniej raz w tygodniu. Optymalna częstotliwość wynosi natomiast około 2 razy w tygodniu.
2. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów szczotkowania skóry?
Pierwsze rezultaty widoczne są już po 2-3 tygodniach. Na ich stopień zaawansowania wpływają także czynniki towarzyszące, takie jak regularna aktywność fizyczna oraz spożywanie dużych ilości wody, o czym również warto pamiętać. Gładkość skóry występuje natomiast już po pierwszym zabiegu jednorazowym.
3. Kiedy nie powinno przeprowadzać się szczotkowania?
Szczotkowanie jest względnie bezpiecznym zabiegiem, jednak nie jest on zalecany między innymi w przypadku występowania stanów zapalnych skóry, trądziku czy po nadmiernej ekspozycji skóry na słońce.