Dobry żel do mycia twarzy to podstawa jej oczyszczania i pielęgnacji. Warto jednak wiedzieć, że dobór właściwego produktu w tym zakresie nie jest bez znaczenia. Powinien on bowiem skutecznie realizować swoje podstawowe zastosowanie, jakim jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy bez efektu jej podrażniania. Taką właściwość żelu warunkuje natomiast obecność składników naturalnych w ich składzie oraz brak detergentów.

Żele i pianki do mycia twarzy - oczyszczające, nawilżające, myjące

Stosowanie standardowych żelów myjących, zawierających silne środki myjące w swoim składzie, paradoksalnie mogą spowodować znacznie więcej niepożądanych efektów niż korzyści. Regularne narażanie delikatnej skóry na intensywne bodźce zaburza jej warstwę hydrolipidową i obniża jej możliwości regeneracyjne. Postaw na kosmetyki, które swoją skuteczność opierają na właściwościach i sile płynącej z natury. Są nimi naturalne kosmetyki do demakijażu marki Couleur Caramel! 

Naturalne żele do czyszczenia 

Wiele konsumentek zastanawia się, z czego mogą wynikać ich problemy ze skórą twarzy. Twierdzą, że przestrzegają wszystkich przykazań  pielęgnacyjnych, jednak powracający problem zdaje się nie mieć końca. Odpowiedź niejednokrotnie tkwi w nieodpowiednim doborze kosmetyków myjących do twarzy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową charakterystyką żeli do twarzy sklepu Couleur Caramel. Doświadcz siły drzemiącej w naturze, a z pewnością na tym nie stracisz! Wybieraj naturalne kosmetyki do pielęgnacji.

Żel oczyszczający do twarzy - rodzaje:

  • Pianka do twarzy - produkt przeznaczony do mycia twarzy i ściągania z niej resztek makijażu może przyjąć formułę wygodnej pianki. Jej podstawową zaletą jest prostota jej rozprowadzenia na całej jej twarzy, co pozwala na duże oszczędności czasowe. Co więcej, ponadprzeciętna delikatność kosmetyku nie powoduje natomiast podrażnień nawet wyjątkowo wrażliwej cery, także tej o charakterze naczynkowym.

  • Bio żel w postaci emulsji - dogodna alternatywa tradycyjnego żelu do mycia twarzy. Łatwo reaguje z wodą, co powoduje szybki proces pienienia. Przyjemny w użyciu i nie podrażnia delikatnej skóry twarzy.

  • Mydło do mycia twarzy - mycie twarzy mydłem nie kojarzy się zbyt dobrze. W sklepie Couleur Caramel mydło do mycia twarzy nie jest takim zwykłym mydłem. W swoim składzie zawiera naturalne oleje roślinne, które pozostają bezpieczne dla każdego rodzaju cery. Skóra po ich użyciu staje się gładka i przyjemnie nawilżona. Co więcej, zapach naturalnych mydeł do twarzy jest nie do zastąpienia i potrafi wprowadzić w dobry nastrój na cały dzień. Może być stosowane do całego ciała.

Wybór żelu do tej pory zależał przede wszystkim od typu cery jego przyszłego użytkownika. Może być ona sucha, wrażliwa, mieszana, tłusta lub alergiczna. Naturalny żel do mycia twarzy spełnia natomiast swoje zastosowanie wobec wszystkich rodzajów cery jednocześnie. Świadczy to o wysokim bezpieczeństwie składników pochodzenia naturalnego. 

Ekologiczne żele i pianki do mycia twarzy 

Nie można zapomnieć o ekologicznym wymiarze kosmetyków do twarzy sklepu Couleur Caramel. Zdecydowana większość z nich charakteryzuje się wegańskim składem oraz brakiem testowania na zwierzętach. Co więcej, ich trafianie do ścieków nie zanieczyszcza wód lokalnych. Opakowania tych produktów wykonane są ponadto z materiałów biodegradowalnych. Bez wątpienia są to zależności, na które uwagę zwraca zdecydowana część konsumentek branży kosmetycznej. 

Żel nawilżający do twarzy 

Dbałość o odpowiedni poziom nawodnienia skóry należy do jej podstawowych procesów pielęgnacyjnych. Czy wiedziałaś, że o ten aspekt w kontekście swojej skóry twarzy możesz także zadbać, dobierając właściwy żel myjący do twarzy? Obecność naturalnych składników w składzie żelów do twarzy sprawia, że pełnią one funkcję nie tylko oczyszczającą, ale także nawilżającą. Zakupując naturalne kosmetyki do ciała w naszym sklepie, odkryjesz, że każdy szczegół ich składu ma znaczenie. Do testowania naszych produktów z pewnością zachęcą Cię także ich konkurencyjne cechy. Wiele z nich cechuje się uniwersalnością zastosowania, co determinuje możliwość ich użytkowania w przypadku wszystkich części ciała. 

Nawilżające właściwości żeli do twarzy warunkuje między innymi obecność:

  • Olejów roślinnych  (np. słonecznika, jojoba, moreli, malin i wielu innych), 
  • Witamin między innymi z grupy E, A i B, które warunkują zdrowy przebieg procesów biologicznych skóry,
  • Składników aktywnych, takich jak delikatne kwasy organiczne,
  • Wyciągów roślinnych z ziół polnych oraz drzew herbacianych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium