FAQ /Pytania

FAQ/odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

 

Chcę kupić podkład. Jak dopasować kolor i rodzaj do swojego typu skóry?

Każda z nas ma inny rodzaj cery. Aby odpowiednio dopasować rodzaj i kolor podkładu proponujemy zakup próbek - Dostępne próbki. Dzięki nim będziesz mogła przekonać się, czy dany podkład i kolor będą odpowiednie dla Twojej cery. Dopiero wtedy, gdy przetestujesz produkt warto zakupić oryginalny, pełnowartościowy kosmetyk. Próbki są tworzone dopiero po złożeniu Twojego zamówienia, dlatego zawsze są świeże. Data ich przydatności jest napisana z tyłu papierowej torebeczki, w której wysyłamy próbki.

Czy mogę zamówić próbki kosmetyków?

Tak, w naszym sklepie możesz zamówić próbki niektórych kosmetyków - Dostępne próbki. Firma Couleur Caramel nie posiada oryginalnych próbek, dlatego specjalnie dla naszych klientek tworzymy je sami. Wszystko po to, abyś przed zakupem oryginalnego kosmetyku mogła go wcześniej przetestować. Głównie dostępne mamy próbki płynnych produktów. Z innych kosmetyków, niestety nie jesteśmy w stanie zrobić próbek, dlatego na naszej stronie znajdziesz dużo zdjęć kosmetyków. Dzięki nim łatwiej dokonasz wyboru.

Czy są dostępne próbki wszystkich kosmetyków?

Dostępne są próbki tylko wybranych podkładów. Producent marki Couleur Caramel nie dysponuje oryginalnymi próbkami, dlatego my, na potrzeby naszych klientek samodzielnie tworzymy próbki z produktów oryginalnych. Podkłady są w tubkach, w formie płynnej, co daje nam możliwość zrobienia z nich próbek. Z innych kosmetyków takich jak pudry, pomadki, kremy korygujące czy cienie nie jesteśmy w stanie utworzyć próbek. Staramy się jednak, aby zdjęcia umieszczone w galerii produktu jak najlepiej odzwierciedlały kolor i wygląd danego kosmetyku.

Czy mogę otrzymać próbki gratis?

Nie wysyłamy próbek gratis. Dlaczego? Codziennie mamy kilkanaście wiadomości dotyczących darmowych próbek. Tak, jak pisaliśmy powyżej, tworzymy je z oryginalnych produktów, i niestety nie otrzymujemy ich za darmo od producenta.

Czy kosmetyki Couleur Caramel są testowane na zwierzętach?

Kosmetyki Couleur Caramel są certyfikowane i wspierają środowisko naturalne, w związku z czym nie są testowane na zwierzętach. Mało tego, kupując nasze kosmetyki jednocześnie wspierasz organizację One Voice, walczącą o prawa zwierząt - One Voice

Jaki jest termin ważności kosmetyków Couleur Caramel?

Kosmetyki mają różną datę ważności, która jest liczona od otwarcia produktu np. mascara  jest ważna 6 miesięcy po otwarciu, puder jedwabny 24 miesiące, cień 10 miesięcy, a pomadka 12 miesięcy. Wszystkie oznaczenia znajdują się na opakowaniu danego produktu.

Z czego pozyskiwana jest substancja Tocopherol znajdująca się w kosmetykach Couleur Caramel?

Tocopherol to naturalna witamina E pochodzenia roślinnego. Pozyskiwana jest z destylatów sojowych lub/i słonecznikowych.  

Czy w pomadkach Couleur Caramel występuje ołów?

W szminkach Couleur Caramel nie ma czystej postaci ołowiu. Aby dbać o swoje zdrowie i środowisko naturalne, używaj szminek oznaczonych jako Cosmebio, BDIH, Nature et Progrès i certyfikowanych przez takie organizacje jak Ecocert lub Qualité France.

Jaką formę (nano lub makrostrukturę) dwutlenku tytanu (CI 77891) stosuje się do produkcji kosmetyków Couleur Caramel? Czy są one wolne od nano?

W kosmetykach Couleur Caramel stosuje się makro cząsteczki. Krytycy nanocząsteczek uważają, że powinny być one zakazane w produktach konsumenckich, gdyż nie zbadano dokładnie ich wpływu na organizm. Niektóre z nich są tak małych rozmiarów, że z łatwością mogą przenikać bariery w naszych tkankach.

Czy w kosmetykach Couleur Caramel występuje nikiel?

Przepisy europejskie zabraniają używania czystej postaci Niklu w kosmetykach. Ale musisz wiedzieć, że może on występować siłą rzeczy w śladowych ilościach. Nikiel w znikomej ilości może być obecny w kosmetykach. Nasze pigmenty są pochodzenia naturalnego więc pochodzą z ziemi. Nikiel jest naturalnie obecny w przyrodzie, ale w ilościach śladowych (na przykład mniej niż 1 % na milion dla naszych produktów). Przy alergii na nikiel lekarz powinien stwierdzić jaki procent niklu jest dopuszczalny w danej chorobie skóry. Nikiel jest naturalnym składnikiem ziemi, jest obecny w wodzie, w jedzeniu. Uczula, jeśli występuje w danym produkcie w stężonej ilości.

Czy w kosmetykach Couleur Caramel znajdują się filtry przeciwsłoneczne?

Kosmetyki Couleur Caramel w swoim składzie nie zawierają chemicznych filtrów tylko mnóstwo olejów i składników mineralnych, które intensywnie pielęgnują i w naturalny sposób chronią przed poparzeniami słonecznymi. Więcej informacji znajdziesz tutaj  - Blog.

Czy kosmetyki Couleur Caramel są wegańskie?

Większość kosmetyków Couleur Caramel jest wegańskich, jednak nie wszystkie. Niektóre posiadają wosk pszczeli (Beeswax) lub czerwony barwnik (Carmine). Są to jak najbardziej składniki naturalne, lecz nie wegańskie. W naszym sklepie, w zakładce Kosmetyki wegańskie znajdziesz tylko i wyłącznie kosmetyki  wege  - Kosmetyki wegańskie. Informacje o wegańskich produktach pozyskasz także na naszym blogu - Lista kosmetyków wegańskich. Szukaj w galerii produktu z logo VEGAN, wtedy będziesz mieć pewność, że produkt jest wegański. Zachęcamy także do czytania składów.

Pytania o kosmetyki Couleur Caramel i odpowiedzi

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl