10 najlepszych ekologicznych produktów do sprzątania, które warto kupić

0
10 najlepszych ekologicznych produktów do sprzątania, które warto kupić

Środki do sprzątania należą do jednych z głównych źródeł zanieczyszczeń środowiska. Sukcesywne pogłębianie się świadomości klientów względem tego problemu sprawia, że ich coraz większa część decyduje się na zakup produktów eco. W niniejszym artykule opowiemy o tym, jakiego typu środki są warte zainteresowania w tym zakresie. 

Jak zacząć korzystać z ekologicznych produktów do sprzątania?

Przystępując do zmiany nawyków w kwestii utrzymywania porządku oraz wyboru środków niezbędnych dla zrealizowania tego celu zalecamy podejście kompleksowe. Jednorazowy wybór i zakup wszystkich potrzebnych produktów ekologicznych do czyszczenia umożliwi dużą oszczędność czasową oraz finansową. Kupno środków do sprzątania w jednej paczce pozwala cieszyć się dostępnością do wszystkich ewentualnie potrzebnych specyfików w swoim domu przez długi czas. 

Dlaczego warto wybrać ekologiczne produkty do sprzątania?

Zasadność wyboru ekologicznych płynów, mleczek i proszków do sprzątania poparta jest niezliczoną ilością argumentów. Pierwszy z nich niewątpliwie odnosi się do postawy proekologicznej, która w naszej codzienności powoli staje się koniecznością, aniżeli jedynie dobrą wolą. Co więcej, brak szkodliwych i żrących substancji zawartych w środkach do czyszczenia pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Cząsteczki takich związków chemicznych jak triklosan, formaldehyd oraz reaktywny chlor nie unoszą się wówczas w powietrzu i nie trafiają do naszych górnych dróg oddechowych, a dalej do płuc. Delikatne substancje oparte na naturalnym składzie nie niszczą ponadto skóry oraz paznokci. Wiele naturalnych środków czystości nie jest ponadto testowanych na zwierzętach, co dla wielu osób stanowi czynnik decydujący o zakupie.

Naturalne środki czystości - jak wybrać?

Rynek środków do czyszczenia w stylu „eco” jest niezwykle rozbudowany i nie brakuje w nim także produktów „udających” ekologiczne środki czystości. Aby mieć pewność zakupu bezpiecznego naturalnego środka czystości wyprodukowanego na bazie naturalnych składników, warto przede wszystkim sprawdzić jego szczegółowy skład - takie informacje znajdują się na etykiecie, a często także opisie produktu w sklepie internetowym. Nie jest to czasochłonne zajęcie, przy czym warto pamiętać, że marka raz poprawnie dobranego produktu może służyć przez następne miesiące, a nawet lata. Wiarygodność preparatu wzmacnia ponadto obecność certyfikatu potwierdzającego jego ekologiczny charakter. Do najczęściej spotykanych certyfikatów należy między inny ECOERT, ECOLABEL i ICEA. Niebagatelne znaczenie ma także w tym przypadku rodzaj tworzywa, z którego zostało wykonane jego opakowanie. 

10 najlepszych ekologicznych produktów do sprzątania

Lista 10 najlepszych ekologicznych preparatów marki SWONCO przedstawia przykładowe zestawienie produktów, które mogą stanowić komplet swoistego rodzaju domowej apteczki do sprzątania. Produkty SWONCO wyprodukowane zostały zgodnie z recepturą określającą preparaty ekologiczne, co oznacza, że nie zawierają szkodliwych substancji, materiałów kopalnych, a także sulfatów. Większość produktów SWONCO dostępna jest już za cenę kilkunastu złotych.

 • Uniwersalny płyn dezynfekujący

Tego typu płyn to absolutny must have każdego wyposażenia domu. Decyduje o tym uniwersalność jego zastosowania, ale nie tylko. Płyn dezynfekujący SWONCO opracowany jest na podstawie receptur antybakteryjnych wykorzystywanych w gabinetach medycznych. Tego typu właściwość jest drogocenna szczególnie w obecnej sytuacji pandemicznej. 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
  • Couleur Caramel
  • Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

  • Tel.:512-985-884
  • E-mail:sklep@couleurcaramel.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Otrzymasz powiadomienia o promocjach i nowościach...i odbierzesz kupon o wartości 10 zł na pierwsze zakupy!
Darmowa dostawa od 150 PLN
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 1,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl