Ekologiczne płyny do prania - idealne rozwiązanie dla delikatnej i wrażliwej skóry

0
Ekologiczne płyny do prania - idealne rozwiązanie dla delikatnej i wrażliwej skóry

Wrażliwa skóra podatna jest na wiele czynników. W przypadku wystąpienia wszelkich podrażnień lub zmian skórnych pierwszym podejrzanym jest proszek bądź płyn do płukania, przy czym podejrzenia te bardzo często okazują się trafne. W niniejszym artykule opowiemy o skutecznym rozwiązaniu dla delikatnej i wrażliwej skóry w tym zakresie.

Ekologiczne płyny do prania dla skóry wrażliwej - czy warto?

Formuła ekologicznych płynów do prania dostępnych na rynku jest stale ulepszana. To z kolei wpływa na to, że tego typu środki są dalej w pełni skuteczne w doczyszczaniu odzieży nawet z najtrwalszych zabrudzeń, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo względem wszystkich typów skóry. Naturalne środki piorące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych nie zawierają bowiem drażniących substancji, które zaszkodzić mogą wrażliwej skórze. Do tego typu substancji należą między innymi ostre chemikalia petrochemiczne, SLES/SLS, sztuczne barwniki i zapachy, parabeny, formaldehydy oraz rozpuszczalniki. Warto zauważyć, że proszki do prania wolne od tego typu składników są w pełni bezpieczne nawet dla najbardziej delikatnych tkanin.

Ekologiczne płyny do prania niepowodujące podrażnień - dla kogo?

Można powiedzieć, że płyny o naturalnych właściwościach są optymalną opcją sposobu prania dla wszystkich. Polecamy je natomiast szczególnie osobom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry, a także alergikom. Warto pamiętać, że naturalny skład płynów do prania jest niemal z góry równoważny z jego działaniem hipoalergicznym. Cecha ta ma nieodzowny wpływ na komfort oddychania i stan skóry osób uczulonych na składniki zawarte w standardowych składach proszków do prania.

Ekologiczne płyny do prania 

Nie ulega wątpliwości, że warto inwestować we wszystkie zamienniki złożone z naturalnych składników zarówno w branży kosmetycznej, jak i branży naturalnych środków czystości. Powodów tego stwierdzenia jest nieskończenie wiele. Odnoszą się one natomiast przede wszystkim do pozytywnego wpływu na środowisko, ale także do bezpieczeństwa względem zdrowia człowieka

Wpływ ekologicznych płynów do prania na środowisko 

Nadmiar emisji fosforanów i azotanów do środowiska ma bezpośredni wpływ na organizmy żyjące w polskich wodach i nie tylko. Co więcej, w standardowych środkach do prania znajduje się znacznie więcej substancji wpływających negatywnie na środowisko. Preparaty stworzone w oparciu o składniki naturalne są natomiast zrównoważone i w pełni bezpieczne dla przyrody i człowieka. Tego typu produkty cechuje często także brak testowania ich na zwierzętach. 

Ekologiczne płyny do prania dla dzieci 

Delikatność płynów do prania jest ważna szczególnie w przypadku delikatnej skóry dzieci. Jest ona bowiem kilkakrotnie razy cieńsza od skóry osoby dorosłej i znacznie bardziej podatna na wszelkie czynniki chemiczne i mechaniczne. Tylko stosując preparaty o naturalnym składzie można mieć pewność, że nie zagrożą one wyjątkowo delikatnej i wrażliwej skórze niemowlęcia, a także, że poprzez drażliwą lub zbytnią intensywność zapachu nie zaburzą spokojnego snu dziecka. Wszystkie preparaty obecne w ofercie sklepu Couleur Caramel zostały przebadane klinicznie, są hipoalergiczne i doceniane są przez osoby, które dotychczas zdecydowały się na ich zakup.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
  • Couleur Caramel
  • Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

  • Tel.:512-985-884
  • E-mail:sklep@couleurcaramel.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Otrzymasz powiadomienia o promocjach i nowościach...i odbierzesz kupon o wartości 10 zł na pierwsze zakupy!
Darmowa dostawa od 150 PLN
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl