
Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wyjątkowo cienka, dlatego też wymaga wyjątkowego traktowania. Jeśli nie zadbamy o nią jak najwcześniej, szybko pojawią się w tym miejscu zmarszczki. Oczywiście nie da się ich uniknąć, ale możemy zadbać, aby pojawiły się jak najpóźniej. Skóra pod oczami jest o wiele bardziej delikatna i cieńsza niż na policzkach, czy czole. Znajduje się na niej dużo mniej gruczołów łojowych, przez co jest ona niezwykle podatna na przesuszenie. W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o najważniejszych zasadach pielęgnacji skóry wokół oczu.
Co wpływa na wygląd skóry pod oczami?
Najważniejszą zasadą w poszukiwaniu rozwiązania jakiegoś problemu, jest znalezienie jego przyczyn. Zasada ta obowiązuje także w pielęgnacji, czy makijażu. To jaki prowadzimy tryb życia i jak traktujemy naszą skórę, ma ogromny wpływ na jej wygląd. Skóra pod oczami jest bardzo podatna na wpływ czynników zewnętrznych, nie służy jej niezdrowy tryb życia, mała ilość snu, zła dieta. Łatwo możesz to zauważyć po nieprzespanej nocy. Pojawią się większe niż zwykle cienie i worki pod oczami, a Twoje spojrzenie będzie sprawiało wrażenie smutnego. Pamiętaj także o tym, że pocieranie i naciąganie skóry podczas jej pielęgnacji, to nic dobrego. Bardzo ważne jest nawadnianie skóry i ochrona przeciwsłoneczna. Woda zapobiega tworzeniu się obrzęków, sprzyja nawilżeniu skóry, a ponadto zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień i cieni pod oczami. Natomiast brak ochrony przeciwsłonecznej spowoduje, że cienka skóra pod oczami stanie się bardzo szybko matowa i przesuszona.
Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry pod oczami
Pielęgnacja skóry wokół oczu nie musi przysparzać Ci problemów. Wystarczy, że będziesz pamiętała o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, nigdy nie rezygnuj z demakijażu. To absolutnie jeden z najważniejszych kroków w pielęgnacji skóry wokół oczu. Demakijaż musi być jednak wykonany starannie, dokładnie, a przede wszystkim delikatnie. Zrezygnuj z mocnego pocierania czy naciągania. Do usuwania makijażu z okolic oczu wybierz naturalny płyn micelarny, olejek lub żel, które są pozbawione SLS, SLES, alkoholu i silnych detergentów. Dzięki temu, że wybierzesz delikatny kosmetyk, unikniesz szczypania czy podrażnienia oczu. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednia ilość snu i odpoczynku. Przemęczenie bardzo szybko odbija się na wyglądzie. Podpuchnięte oczy, zaczerwienie spojówek, czy worki i cienie to natychmiastowe skutki nieprzespanej nocy. Sen jest kluczowym elementem zdrowego trybu życia i dbania o piękno. Podobnie sprawa ma się z piciem odpowiedniej ilości wody. Skóra, która jest nawilżona, jest jędrna i elastyczna, a co za tym idzie starzeje się wolniej. Bardzo ważny jest również dobór kosmetyków do pielęgnacji. Poznaj nasze propozycje.
Skuteczny krem pod oczy
Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, więc potrzebuje także odpowiedniej pielęgnacji. Krem pod oczy możesz zacząć używać już po 20 roku życia, a po 30stce jest już to po prostu konieczne. Jaki powinien być skuteczny krem do pielęgnacji okolic oczu? Przede wszystkim ważne, aby był to kosmetyk naturalny. Sprawdź, czy w jego składzie znajdują się witaminy A, C i E, kwas hialuronowy lub inne składniki przeciwzmarszczkowe. Absolutnym hitem w tej kategorii jest liftingujący krem pod oczy Bema z dodatkiem szafranu. Jego konsystencja jest bogata, ale szybko się wchłania i doskonale nawilża skórę. Jeżeli zależy Ci głównie na pozbyciu się cieni i worków, to koniecznie wypróbuj krem z kofeiną Bema Nature Up. Natomiast skoncentrowany balsam pod oczy Veoli ze względu na działanie anti-aging, zapobiega powstawaniu zmarszczek, utracie elastyczności i jędrności skóry.
Kosmetyki do zadań specjalnych
Na skórę wokół oczu warto nakładać nie tylko krem, ale także inne kosmetyki. Wprowadzając do swojej pielęgnacji dodatkowe elementy, zdecydowanie odżywisz i wzmocnisz skórę w tym miejscu. Przy okazji przyda Ci się odrobina relaksu. Pod oczy możesz także nałożyć maskę. Oczywiście taką, która jest do tego celu przeznaczona. Wypróbuj żelową maskę pod oczy Bema i ciesz się pięknie wygładzoną skórą. Oprócz tego od czasu do czasu warto przygotować okłady z naturalnych hydrolatów. Najlepiej ku temu sprawdzi się hydrolat z aloesu, hydrolat z róży damasceńskiej, czy hydrolat z oczaru wirginijskiego. Takie okłady nie tylko przyniosą ukojenie po całym dniu i zmniejszą opuchnięcia, ale także pomogą Ci w walce z cieniami.
Pielęgnacja skóry pod oczami – podsumowanie
Kluczem właściwej pielęgnacji skóry pod oczami jest przemyślane działanie. Pamiętaj o delikatnym demakijażu, unikaj nakładania ciężkiej kolorówki, wybierz odpowiedni krem pod oczy, no i oczywiście dbaj o swoją dietę i odpowiednią ilość odpoczynku. Na wygląd skóry mają wpływ nie tylko używane przez Ciebie kosmetyki, ale także w dużym stopniu Twój tryb życia.