
Prawdopodobnie każda z nas może pochwalić się swoim osobistym „Daily Make-up Routine”. Mimo że poszczególne jego etapy w określonych przypadkach mogą się nieznacznie różnić, możliwe jest wyszczególnienie ich kilku niezmiennych cech wspólnych. Sprawdź, ile mają wspólnego z Twoim „must have” damskiej kosmetyczki w niniejszym artykule.
Podstawowe kosmetyki do makijażu dziennego
Zawartość kosmetyczek damskich jest prawdziwym odzwierciedleniem zarówno gustu, jak i charakteru ich właścicielek. To z kolei sprawia, że różnorodność w tym względzie nie ma granic. Wskazanie najważniejszych produktów kosmetycznych jest ponadto trudniejsze ze względu na stale zmieniające się trendy kosmetyczne, zróżnicowane upodobania grup docelowych oraz nowości pojawiające się w drogeriach. Możliwe jest jednak wyróżnienie 5 najpopularniejszych rodzajów kosmetyków, które użytkowane są przez kobiety w niemal wszystkich przedziałach wiekowych.
Podstawy makijażu - 5 niezbędnych kosmetyków
- Tusz do rzęs - podkreślenie oka jest jednym z podstawowych zabiegów makijażowych znanych nam od wieków. Pomaga w zachowaniu odpowiednich proporcji twarzy i nadaniu jej kobiecego wyrazu.
- Podkład - jego korzenie sięgają połowy lat 50. ubiegłego wieku. Dzięki niemu możliwe jest perfekcyjne wykonanie makijażu, pozbawionego niedoskonałości. Właściwy wybór tego rodzaju kosmetyku determinuje określony typ cery oraz kolor skóry przyszłej użytkowniczki. Objawia się on brakiem efektu maski po jego użyciu oraz nadmiaru wydzielania sebum. Makijaż pozbawiony podkładu jest niemal niespotykany szczególnie wśród młodych konsumentek branży beauty.
- Korektor do twarzy - perfekcyjny makijaż to jego drugie imię. Król ulubieńców kosmetycznych podnosi walory wizualne makijażu dziennego oraz wieczorowego. Jego zastosowanie dotyczy również redukcji cieni pod powiekami. Korektor to prawdziwy synonim S.O.S. dla sytuacji kryzysowych lub okolicznościowych.
- Szminka lub balsam do ust - zadbane usta stanowią doskonałe uzupełnienie wyglądu twarzy, które nada jej świeżości i lekkości. W tym kontekście świetnie nadadzą się produkty zarówno nawilżające, jak i nadające koloru ustom jak i całej twarzy.
- Bronzer lub róż do policzków - z jego wykorzystaniem możliwe jest nadanie preferowanego kształtu twarzy, czyli jej modelowanie. Świetnie uwydatniają kości policzkowe. Ich doskonałym uzupełnieniem są cienie do powiek. Umiejętne zastosowanie bronzera nadaje ponadto twarzy zdrowego i świeżego wyglądu.
Tusz do rzęs - jakie są jego pożądane cechy?
Na myśl o podstawowych kosmetykach do twarzy jako pierwszy na plan wysuwa się legendarny tusz do rzęs. Aż niespełna 70% europejek deklaruje, że nie wyjdzie z domu bez pomalowanych rzęs. Wyraźnie podkreślone oko damskie postrzegane jest jako atut już od czasów starożytnych. Wskazują o tym, chociażby wizerunki greckich i egipskich bogiń do dziś uważanych za niedoścignione ideały piękna kobiecego. Dzisiaj na szczęście mieszaninę sadzy, oliwy, białka, a nawet krokodylich odchodów zastępują nam profesjonalnie opracowane tusze do rzęs, znane jako mascary.
Mascara Backstage BIO
Doskonałą przedstawicielką naturalnej grupy produktów do makijażu jest naturalny tusz do rzęs Backstage Bio. Oprócz pogrubienia i wydłużenia rzęs Mascara Backstage także regeneruje, zmiękcza oraz wzmacnia rzęsy. Jej regularne stosowanie wzmacnia efekt mocniejszych rzęs nawet kilkukrotnie. Nieznacznie wyższą cenę produktu uzasadnia jego niezwykle długa wydajność.
Naturalny tusz do rzęs cechuje:
- Efektywne pogrubienie i wydłużenie rzęs,
- Brak tendencji szybkiego wysychania,
- Brak osypywania i kruszenia się,
- Możliwość dodatkowej pielęgnacji włosków,
- Brak rozpuszczalników i barwników,
- Brak podrażnienia nadwrażliwych oczu.
Jak wybrać podstawowe kosmetyki do makijażu?
Do tej pory właściwy wybór podstawowych kosmetyków do makijażu zależał przede wszystkim od typu urody, rodzaju cery czy ukształtowaniu kości policzkowych ich przeszłej posiadaczki. Dzisiaj natomiast wymagania i oczekiwania względem produktów kosmetycznych są znacznie większe. Do aspektów, które nabrały znaczenia w kontekście ich zakupu, należy:
- brak testowania na zwierzętach,
- ekologiczna historia produkcji kosmetyku,
- wegański skład produktu,
- jeszcze wyższa jakość kosmetyku,
- możliwość identyfikacji z misją marki.
Pozostałe kosmetyki do makijażu, po które chętnie sięgają kobiety
Warto pamiętać, że ostateczny wybór kosmetyków do twarzy na co dzień nie dotyczy jedynie podkładu i tuszu do rzęs. Wszystko zależy od osobistego zapotrzebowania i oczekiwań konsumentek. Dla niektórych z nich wysokiej jakości cienie do powiek mogą mieć większe znaczenie, niż puder wykorzystywany do podkreślenia kości policzkowych. Dla jeszcze innych makijaż pozbawiony podkreślenia linii rzęs za pomocą eyelinera będzie również niepełny. Podobnie jest w przypadku rozświetlaczy, kredek, pudrów, kremów do twarzy, kremów pod oczy czy kosmetyków utrwalających makijaż.
FAQ - najczęściej zadawane pytania
1. Jakie są podstawowe kosmetyki do wykonywania makijażu dziennego?
Do podstawowych kosmetyków do makijażu należą te, które podnoszą atrakcyjność i ukrywają niedoskonałości każdego z jej komponentów twarzy. Należy do nich przede wszystkim podkład oraz tusz do rzęs.
2. Gdzie kupować podstawowe kosmetyki do makijażu?
Podstawowym miejscem zakupu kosmetyków do twarzy są drogerie. Warto natomiast częściej sięgać po produkty, które oprócz pożądanego efektu wizualnego mogą także zapewnić zdrowy wpływ na skórę. Tusze na bazie składników naturalnych możesz znaleźć w sklepach internetowych sprzedających tego typu produkty.
3. Czy ekologiczne kosmetyki do makijażu są drogie?
Niektóre kosmetyki ekologiczne produkowane są w sposób bardziej wymagający od swoich standardowych odpowiedników. Decyduje o tym między innymi wyselekcjonowany dobór ich składników. To może powodować ich nieznacznie wyższą cenę, która wciąż pozostaje atrakcyjna dla większości konsumentów.
4. Czy maskara i tusz do rzęs to, to samo?
W rozumieniu potocznym mascara stanowi synonim klasycznego tuszu do rzęs. Warto jednak wiedzieć, że podstawową różnicą między tymi produktami było do tej pory szersze zastosowanie tuszu do rzęs, którymi niekiedy podkreślano także brwi.